Módním trendům se podřizuje i tak zdánlivě nudné zařízení, jakou jsou ploty. Oplocení pozemku a domu může být dnes nejen dřevěné, ale také betonové nebo kovové. Právě kovové ploty vyráběné bohumínskou společností PLOTY B&V s.r.o. jsou ukázkou moderního designu, ale také zárukou pevnosti, odolnosti i elegance. Kovový plot splňuje veškeré požadavky na bezpečnost a malé nároky na údržbu, což je v dnešní době jednou z hlavních výhod.

Technologie výroby

Při výrobě kovových plotů se používá nejmodernější technologie, která především zaručuje dlouhou životnost a vysokou odolnost proti korozi u kovových plotů. Plotová pole jsou vyráběna z plných profilů, které se válcují za tepla. Finální výrobek se pak povrchově upravuje tzv. žárovým zinkováním, které je zárukou odolnosti materiálu vůči mechanickému poškození a všem povětrnostním vlivům. Touto technologií se vytvoří dokonalá ochrana nejen samotného povrchu kovového plotu, ale i všech dutin a obtížně přístupných záhybů a skulin. Konečného elegantního vzhledu kovových plotů se dosahuje aplikací práškových barev na jejich povrch. Tento postup se nazývá duplexní nebo triplexní ochrana, která se provádí nanášením epoxidové vrstvy a nakonec vrchní polyesterové práškové barvy.

Jednotlivé řady

Společnost PLOTY B&V vyrábí několik variant kovových plotů, které pro lepší orientaci zákazníků dělí do celkem pěti řad nazvaných Premium, Ekoline, Trend, Industrial a Brilliant. K oplocení rodinných domů je určena řada Brilliant, která se ovšem hodí i k oplocení jiných objektů. Jednotlivé řady se liší tvarem profilů, spojovacím materiálem, designem i cenou. Zákazník se může vybírat podle svých představ a k orientaci mu pomáhá moderní ploty kovové fotogalerie.

Příslušenství

Kovový plot se neobejde bez brány a branky, které jsou dodávány ve stejném provedení, jako samotný plot. V nabídce jsou brány křídlové, pojezdové nebo vynesené. Společným znakem všech typů bran je úspora prostoru potřebného k jejich otevírání.