Určitě jste již slyšeli o pojmu virtuální kancelář, ale stále nemáte jasnou představu, co to znamená. Jak je možné mít kancelář, která je virtuální? A proč bych měl platit za službu, která mi umožní mít sídlo společnosti kdekoliv? Odpovíme vám na všechny otázky.

Každá společnost musí mít své sídlo

Zákon hovoří jasně. Každá společnost musí mít své sídlo, které je uvedené v obchodním rejstříku. Na tomto sídle musí být k dispozici pro přebírání pošty. Virtuální kancelář nebo sídlo společnosti, jak se také této novince říká, je služba, která umožní klientovi pronajmout adresu jenž uvede v obchodním rejstříku, ale neplatí za pronajmutí fyzické kanceláře. Ušetří tak desítky tisíc korun a zároveň splní všechny potřebné náležitosti vůči zákonu.

Jaké z toho plynou výhody pro podnikatele?

První výhoda již byla zmíněna. Finanční úspora je pro mnohé podnikatele silným lákadlem. Klient za pronajmutí virtuálního sídla zaplatí pouze několik stovek korun za měsíc. Za kancelář v centru Prahy je běžné platit i několik desítek tisíc korun. A přestože se jedná o virtuální sídlo, má k dispozici vše potřebné a někdy i mnohem více.

Základní služby a další možnosti

Základní služby ve většině případu obsahují pronajmutí adresy a možnost rezervace zasedací místnosti. Tu můžete využít pro obchodní schůzky. Rozšířené služby navíc umožňují zasílání pošty na vámi uvedenou adresu, skenování došlé pošty, vyřizování hovorů atd. Virtuální kancelář není tedy tak imaginární, jak se na první pohled může zdát.

Proč chtít prestižní adresu

Ve světe byznysu má výborná image cenu zlata. Mnohem lépe se na propagačních materiálech vyjímá sídlo v centru Prahy. Pro zákazníky budete vypadat solidně. Díky skvělému marketingu tak získáte mnohem více klientů a vaše podnikání bude kvést.