Tričko na sebe navlékáme skoro každý den a přijde nám, že je tu s námi odjakživa. Přitom je na trhu poměrně krátce. Za jeho vznik může změna stylu od honosných rób až k střízlivému praktickému oblečení, které se začalo objevovat na konci 19.století.

Za všemi změnami v módním průmyslu hledejte Francii. Kromě změň na poli módním přispělo k rozšíření trička i krize po první světové válce. V tu dobu začaly ženy nositkalhoty. Zatímco dříve bylo tričko méně formální variantou košile, nyní se existuje několik druhů a variací, stejně jako to má pánská mikina.

Několik druhů triček

Když si zajdete do obchodu natrefíte na celé zástupy nejrůznějších triček, co se týče tvarů, druhů, materiálů atd. Velmi populární jsou polokošile, různá tílka nebo topy, které zastupují i klíčovou část oděvu. Pánské tričko je navíc jedním z prostředků, jak být sportovně oblečen a přitom neporušovat společenské standardy.

Co je důležité

Při výběru trička by měl vždy rozhodovat design, materiál a především detaily. Vše by mělo sedět k vaší osobnosti a zatímco někdo má rád čisté jednoduché linie bez zbytečných designových vychytávek, pro jiného je tričko jako výrazový prostředek.

V současné době funguje tričko jako plátno, které se kromě materiálu, střihu a barvou liší i designem potisků, výšivek atd. Stává se tedy kouskem oblečení, které komunikuje a slouží pro prezentaci vlastních myšlenek, postojů, vzkazů, filosofie a emocí.

Podobně je tomu i u pánských mikin, které nejsou pouze šedé a neslouží jako pracovní oblečení, ale jsou součástí šatníků a některé se díky svému střihu hodí i do vyšší společnosti.

Můžeme tedy děkovat Francii a dalším náhodám, které nám připravili tričko. Univerzální kousek oblečení, který se hodí pro každou příležitost ať už jde o práci nebo volný čas či sport.