Centrem a hlavním turistickým cílem Máchova kraje je pochopitelně Máchovo jezero. Turisté k němu jezdí především v letních měsících, aby si užívali krásnou dovolenou vyplněnou koupáním, sluněním či výlety do okolí. Ovšem pro mnohé je ideální čas právě nyní, kdy nastává babí léto a lesy jsou plné hub. Pro houbaře je doslovným rájem elite-stare-splavy.cz, tedy chatová osada Elite zasazená do prostředí borového lesa. Celé dny se můžete věnovat své houbařské vášni a poté si vychutnávat klid a ticho, neboť vás v tomto období nebude rušit spousta jiných hostů s dětmi, jak tomu bývá v létě.

Kde se chatová osada nachází?

Chatovou osadu Elite najdete v těsné blízkosti Máchova jezera těsně u málo frekventované okružní silnice spojující Staré Splavy a Doksy. Obě tato města jsou od osady vzdálena 2, resp. 5 km. Jedná se o malebná města připomínající svým charakterem a zástavbou lázně. Zejména Staré Splavy vás okouzlí poklidnou a přívětivou atmosférou zejména v době mimo hlavní turistickou sezónu. Blízké okolí Máchova jezera je plné zajímavých turistických cílů, jako jsou hrady Bezděz a Houska, nebo zřícenina hradu v Jestřebí 5 km od Starých Splavů.

Co najdete v chatové osadě?

Největší zájem o ubytování je zde pochopitelně v letních měsících. Pokud uvažujete o dovolené u Máchova jezera na příští rok, můžete si ubytování rezervovat již nyní. V dokonale uklizeném areálu je celkem 48 chatek, převážně čtyřlůžkových a vybavených ledničkou. Stravovat se můžete přímo v osadě, kde je k dispozici jídelna s barem a nabízena je plná penze i polopenze. Sociální zařízení je společné a vždy jej najdete perfektně čisté. Můžete si i zasportovat na volejbalovém hřišti, u minigolfu a v létě si můžete vypůjčit u jezera lodičku či šlapadlo. Pro rodiny s dětmi bude určitě přitažlivá okružní jízda po jezeře výletní lodí. Nebude vám chybět ani kultura, neboť v okolí Máchova jezera se neustále dějí různé kulturní programy. Máchovo jezero ubytování v osadě Elite je zkrátka sázkou na jistotu a zárukou příjemně strávené dovolené plné odpočinku a zábavy v krásném prostředí.