Dnes více než kdy dřív se mladí lidé uchylují ke hraní počítačových her. Dříve to byly videohry či Gameboy, nyní jde spíš o počítačové hry nebo herní konzole jako Nintendo, Xbox apod. Pokud počítačovým hrám propadl i váš syn, nezoufejte, časem to i jeho zase přejde. Pro vás je to ale výborná příležitost odměnit ho třeba za snahu ve škole novým hracím strojem. Nejsložitější je výběr herního PC.

Vybírejte podle oblíbených her

Určujícím kritériem pro výběr je, jaké hry se na počítači budou hrát. Pokud váš potomek hraje spíš starší hry a nezajímají ho ty nejnovější, bude stačit základní levnější sestava. Pokud je ale potřeba, aby sestava zvládla ty nejnáročnější nejnovější hry, bude třeba mnohem vyšší výkon PC herní sestavy. Herní maniaci, kteří netrpělivě vyhlížejí každou očekávanou novinku, aby si ji zkusili zahrát jako první, potřebují mít výkon sestavy ještě vyšší, než aktuálně potřebují. Mají tak rezervu do budoucna a jejich herní PC potom zvládne i nejnovější hry, které teprve vyjdou.

Jaké hry zvládne která sestava, je závislé na spoustě faktorů. Jedním je výkon procesoru, není však zdaleka jediný, důležitá je i paměť, grafická karta apod. Při sestavování herního PC je důležité mít přehled nejen o tom, které součásti jsou z hlediska požadovaného výkonu nejlepší, ale jde také o kompatibilitu. Ne všechny výrobky spolu pracují optimálně. Někdy si člověk myslí, že si herní sestavu složí nejlépe sám, a potom se diví, že si spolu jednotlivé komponenty nerozumí a nepracují, jak by měly. Pokud nemáte tolik vědomostí, abyste si herní PC sestavili sami, nechte to na odbornících. Specializovaný internetový obchod Herni-PC-sestavy.cz nabízí spoustu již hotových a ověřených herních PC, prodává profesionální počítačové sestavy pro začínající i hodně pokročilé hráče, kteří přesně ví, co chtějí. Zavítejte do e-shopu Herni-PC-sestavy.cz a nechte si poradit tu pravou PC sestavu přesně pro vás.