Chystá se vaše dítě na střední školu s maturitou či na gymnázium? Pak víte, že ho budou čekat povinné přijímačky Cermat z matematiky a českého jazyka. Aby vaše dítě uspělo, tak je potřeba dítě na přijímací testy řádně připravit. Pokud nemáte na přípravu se svým dítětem čas nebo si na to netroufáte, pak vsaďte na přijímačky nanečisto, které se postarají o vše za vás. A jaké další přínosy přijímačky nanečisto nabízejí?

Přijímačky nanečisto sníží stres z „ostrých“ testů

Díky přijímačkám nanečisto dítě získá nejen potřebné znalosti z matematiky a českého jazyka pro úspěšné složení přijímacích zkoušek, ale navíc zažije situaci, jak budou přijímačky probíhat „na ostro“. Taková zkušenost je velice cenná. Vaše dítě bude vědět, do čeho jde, takže nebude tolik ve stresu a tím si zajistí lepší výsledek. Není žádným tajemstvím, že stres dokáže zkazit výsledek testů i premiantům.

K lepšímu výsledku pomohou naučené strategie řešení testu

Díky testům nanečisto si vaše dítě také osvojí řadu strategií, jež mu pomohou při řešení přijímacích testů „na ostro“ ve škole. CERMAT testy na přijímačky totiž nejsou pouze o znalostech českého jazyka a matematiky. Důležitou součástí přijímacích zkoušek je také správné rozložení času a naplánování řešení jednotlivých úloh. Jednou z velice častých a známých strategií je například vyřešit nejprve jednoduché úlohy a pak se vrhnout na ty složitější. Díky tomu dojde k vyřešení více úloh a každý bod se počítá. Strategií, jak postupovat při řešení testů existuje celá řada.

Zjistíte, jak je na tom vaše dítě

Nakonec příprava na přijímačky vám dá přehled o tom, jak je na tom vaše dítě se znalostmi matematiky a českého jazyka, a jak intenzivní příprava je nutná. Budete přesně vědět, které úlohy mu jdou a naopak, kterým úlohám je potřeba se věnovat. Také získáte porovnání s ostatními žáky. V rámci živých přenosů se bude dítě také moci obrátit na vyučující se svými dotazy. A třešničkou na dortu bude upozornění na různé chytáky a nástrahy, které se v testech často vyskytují.