Chcete změnit pracovní pozici anebo jste o práci přišli a přemýšlíte na koho se obrátit? V dnešní době najít odpovídající druh práce nemusí být úplně snadné. Nicméně existuje celá řada možností a způsobů, kde hledat pracovní nabídky nebo si podat inzerát.

Široká nabídka pracovních míst bývá uveřejněná na portálu úřadu práce, jehož pobočky naleznete po celé republice. Další možností jsou pracovní portály, mezi něž patří i portál hitprace.cz. Naleznete zde celou řadu zajímavých nabídek, které jsou rozděleny jak podle regionů, tak i podle pracovních kategorií.

Než začnete vybírat

Ještě dříve, než začnete vybírat, si ujasněte několik důležitých věcí: jakými dovednostmi a znalostmi disponujete a můžete je případně v novém zaměstnání uplatnit a jaký druh zaměstnání hledáte.

Pracovní úvazek

Volit můžete hned několik variant. Nejčastější možností je práce na hlavní pracovní poměr. Volná místa HPP naleznete, jak již výše bylo zmíněno, na portálech úřadů práce či na pracovních portálech. Jedná se vlastně o klasickou pracovní smlouvu, kterou mezi s sebou uzavírají zaměstnanec a zaměstnavatel a ze které vyplývají nejen povinnsti, ale i některé bonuse ze strany zaměstnavatele.

Další možností je nabídka práce na zkrácený úvazek. Ta obnáší vykonávání pracovních povinností v kratší týdenní pracovní době a závisí na nabídce zaměstnavatele.

Pokud nemůžete ihned práci najít, můžete využít nabídku brigády. Zde se jedná o příležitostný druh výdělku, nebo krátkodobý pracovní poměr. Tuto možnost zaměstnávání většinou využívají studenti, důchodci nebo maminky na mateřské dovolené. Může ji však využít pouze ten, kdo má ukončenou povinnou školní docházku. Možnosti brigády občas využívají i lidé, kteří potřebují zlepšit svoji finanční situaci a brigádu si domluví ke své pracovní smlouvě a to buď u stávajícího zaměstnavatele či zaměstnavatele jiného.