Intimní hygiena by měla být samozřejmou součástí života každého z nás. V nabídce hygienických přípravků nalezneme i takové, které jsou určené právě pro intimní hygienu. Široký výběr nabízí kosmetická značka Gynella.

Intimní hygiena – prevence proti zdravotním obtížím

Přípravky určené pro intimní hygienu se liší od těch, které používáme pro hygienu běžnou. Vzhledem k tomu, že intimní partie jsou citlivější, je potřeba pro jejich hygienu používat přípravky bez parfemace, která může být příčinou podráždění, zánětů nebo alergických reakcí. V nabídce společnosti Gynella tyto přípravky naleznete.

Nevhodná intimní hygiena může být příčinou celé řady zdravotních komplikací. Patří mezi ně také kvasinková infekce.

Příčiny, příznaky a prevence kvasinkové infekce

Kvasinková infekce nebo také vaginální mykóza vzniká jako následek nevhodného životního stylu do nějž patří nejen nedostatek pohybu, ale také nezdravá strava s velkým obsahem bílé mouky, alkoholu a potravin s vysokým obsahem cukru. Ten vytváří pro bakterie způsobující tyto zdravotní obtíže živnou půdu. Také nevhodné oblečení, především pak spodní prádlo, hraje důležitou roli. V neposlední řadě je to pak výše jmenovaná intimní hygiena.

Mezi časté příznaky, které doprovázejí tyto zdravotní obtíže, patří nepříjemný výtok, svědění, pálení, zarudnutí a bolest v oblastech intimních partií.

Pokud se chcete těmto nepříjemným a mnohdy vracejícím se zdravotním obtížím vyhnout, je potřeba dodržovat správnou životosprávu zahrnující nejen vhodné potraviny, ale také dostatek pohybu a spánku. Pozor si dejte i na časté střídání sexuálních partnerů. Svoji roli hraje i vhodné oblečení, které by nemělo být vyrobeno z umělých materiálů a nemělo by být těsné. Pro intimní hygienu používejte prostředky bez parfemace a určené právě pro intimní partie. Také psychická pohoda je velkým pomocníkem. V případě, že se obtíže opakují, je potřeba navštívit lékaře.