Kapely a různá hudební seskupení, zpěváci a zpěvačky používající mikrofon a předeším nahrávací studia – to jsou hlavní subjekty, kterým jsou vlastnosti tlumících materiálů dobře známy. Tlumící materiál lze však využít i při jiných příležitostech.

Naprostý klid při práci

Ve většině domácností mohou děti, sousedé nebo domácí mazlíčci čas od času neúmyslně rušit, což je patrné při mnoha domácích pracích. Pokud je hluk obtížně kontrolovatelný, je dobré vybavit pracovní prostor pěnovými panely pohlcujícími zvuk, které jej pomohou snížit. V poslední době je velmi oblíbený home office, což vede ke zvýšené poptávce tlumícího materiálu do domácností.

Totéž platí v nahrávacích studiích nebo kancelářích – venkovní zvuk zůstává venku s připevněnými akustickými pěnovými panely, takže pracoviště zůstává nerušené a bez jakýchkoli zbytečných zvuků.

Klid na práci pomáhá lépe se soustředit

Když se soustředíte na úkol, který je důležitý a termín hoří, i ten nejmenší hluk se může ukázat jako dráždivý. Ujistěte se, že se vyhnete stresorům, jako jsou tyto, instalací akustických panelů do vašeho pracovního prostoru, aby bylo vhodné pro práci. Prostředí bez rušivých vlivů vede k menšímu stresu a úzkosti, protože se více soustředíte na svůj úkol a nebudete rušeni hlukem. Výsledek: klidnější mysl a efektivnější výkony. Akustická pěna si našla využití nejen mezi hudebníky.

Kvalita zvuku se o mnoho zlepší

Nejenže jsou akustické pěnové panely skvělé pro udržení vnějšího hluku mimo místnost, ale jsou také skvělé pro zlepšení kvality zvuku uvnitř každé zkušebny. Ať už jste začínající nebo profesionální zpěvák, hostitel podcastů, hlasový talent nebo tvůrce obsahu, akustické stěny vám mohou pomoci dosáhnout ostrého, čistého a čistého zvuku a následně zlepšit kvalitu vašeho obsahu a dosáhnout širšího publikum.