Vestavbu do auta si většinou spojíte s dovolenou a cestováním v obytném autě nebo v upravené dodávce. Stejně tak může vestavba v užitkovém vozidle usnadnit práci řemeslníkům v mnoha profesích. Ve vozidle si můžete zřídit i mobilní laboratoř nebo kancelář.

Příkladem je upravený Volkswagen Amarok policie ČR. Jedná se o pojízdnou laboratoř plně vybavenou pro práci v terénu. V nástavbě jsou uložené kontejnery s vybavením pro zajišťování stop na místě činu, fotografické přístroje, osvětlovací systém, ale třeba i lopata a síto na prosívání zeminy např. v místě střelby. Samozřejmostí je počítač s tiskárnou.

Přejete si VIP kancelář?

Existují firmy, jako je například firma Rebuild-Car, které vám na přání instalují do vozidla plně vybavenou kancelář, kde je k dispozici nejen pracovní deska s pohodlnými koženými křesly, počítačem a bezdrátovým připojením k internetu, ale i smart televize a audiovizuální technika. O dokonalý komfort se postarají opěrky nohou sedadel, nebo třeba masážní systém. Mobilní kancelář si podle potřeby můžete nechat nainstalovat v dodávce, limuzíně nebo i v obrněném vozidle.

Vestavbu v užitkovém vozidle ocení zejména řemeslníci

Jde o praktické řešení pro toho, kdo vykonává svojí profesi mimo zázemí firmy. Zedník, tesař, elektrikář, instalatér nebo malíř si musí zajistit dopravu materiálu a nářadí a musí umět na místě upravit používané prvky.

Vestavba přizpůsobí vozidlo požadavkům vaší profese. Může se rozhodnout pro jednodušší řešení jako je uspořádání nářadí v montážním voze. Možná je ale to, co opravdu potřebujete plnohodnotná mobilní dílna. Technicky lze zřídit vestavbu ve voze jakékoliv značky. Rozhodujícím faktorem je šířka, hmotnost a pořizovací cena.

Výhodou jsou lehké materiály

Vestavba zvýší hmotnost vozidla. Proto je většina prvků vyrobena z hliníku, který je lehký a robustní. Setkáte se také s kombinací kovu, dřeva a plastu. V pojízdné dílně nebo servisním voze nebudou chybět police, skříňky, zásuvky, boxy, kufříky a organizéry, vany, pracovní desky, výsuvné nebo sklápěcí panely na nářadí apod.