Možná se vám již někdy stalo, že kolem vás prošla kolegyně a za ní se nesl těžký závan parfému, který nutí všechny kolegy k zakuckání. Taktnost vám brání kolegyni upozornit, že to s parfémem přehání a tak všichni tiše trpíte. Jak víte, že to samé se neděje i vám, když používáte parfém? Že se necítíte vy nebo vaše „převoněná“ kolegyně, neznamená, že vás necítí ostatní.

Nespoléhejte se na svůj čich

Spoléhejte se na svůj čich při samotném výběru parfémů, ovšem při aplikaci parfémů berte v potaz, že lidé jsou schopni si na jakékoliv aroma zvyknout a během několika desítek minut nevnímají ani vůni, ani zápach. I nejlevnější parfémy mohou vonět celý den, pokud je aplikujete na správná místa. Největší chybou je vzít parfém a postříkat se od hlavy až k patě v domnění, že tak budete nejlépe všem vonět. Nebudete.

 

Někdy méně znamená více

Ideální místa pro efektivní aplikaci parfémů jsou místa, kde cítíte svůj tep. Krk, pod ušními lalůčky, vnitřní strana zápěstí a během letních dnů také kotníky. Ženy mohou využít i svůj dekolt. Na místa, kam budete parfém aplikovat, nejprve naneste trochu hydratačního krému. Ten pomáhá parfému v jeho postupném uvolňování po celý den.

Na každé místo stříkněte jen jednou, věřte, že to opravdu stačí a okolí vás bude cítit po celý den a je jedno, jestli používáte předražené značkové parfémy nebo kvalitní imitace parfémů. Vnitřní stranu zápěstí o sebe netřete, jak má mnoho lidí ve zvyku. Parfém zůstanu v kůži nebude se uvolňovat. Po nanesení ho nechte volně zaschnout.

Kam pro levné, ale kvalitní parfémy?

Na webových stránkách esensino.cz objevíte kvalitní napodobeniny známých a luxusních parfémů. Při jejich výrobě byly použity vysokojakostní esenciální oleje z Paříže a jejich podíl v samotném parfému se vyrovná originálu. Neplaťte za značku, ale za vůni.