Ať už máte na starosti skladové zásoby některého z kamenných či internetových obchodů, tak si moc dobře uvědomujete, v jaký nepořádek a chaos se může během chvíle proměnit jinak poměrně dobře organizovaný sklad. Toto je dáno zejména tím, že není dostatek času pro třídění nových produktů přicházejících do skladových zásob.
Podle velikosti vašeho podnikání i prostorů byste však na sklad měli směřovat dostatečnou pozornost. Zejména se zaměřit na velikost a strukturu skladových regálů. Abychom vám to trochu ulehčili, představíme vám základní druhy regálů v tomto článku.
Základní policové regály
Základním kamenem každého skladu jsou určitě policové regály. Hlavní výhodou je, že jsou plně polohovatelné a nabízejí tak více variabilních poloh. Nevýhodami je, že pro velké sklady jsou malé a nejsou robustní a odolné. Proto by ani nebylo bezpečné nakládat s nimi pomocí vysokozdvižného vozíku.
Konzolové regály jsou neocenitelným pomocníkem zejména ve stavebninách
Konzolové regály se vyznačují tím, že nemají „průřez“ v klasickém obdélníkovém tvaru jako jsme zvyklí, ale mají průřez písmene L. Jsou to tedy jednoduché regálové systémy, které slouží k uchovávání dlouhých předmětů o menším průřezu. Proto bývají nejčastěji využívány ve stavebnictví. Jsou perfektní pro uložení kulatiny a prostorově jsou velmi úsporné.
Variabilní skladovací systémy pro specifické provozy
Pokud máte ve vašem skladě desítky a stovky tisíc položek s neustálým obnovováním a změnami, je pro vás zřejmou nutností a nezbytností investovat do složitějších řešení skladovacích prostor. Jedním z nich může být dynamický regálový systém. Specifikou tohoto řešení je to, že se jedná víceméně o soustavu velkokapacitních regálů, které lze ale vzájemně kombinovat, propojovat a rozšiřovat tak, aby systém dokázal dynamicky plnit aktuální potřeby využití prostoru i rozdělení jednotlivých sektorů. Proto jsou dynamické regálové systémy velice oblíbené a vyhledávané zároveň.