Pavel Smutný není jenom advokát – jeho aktivity jsou mnohem zajímavější

Když se řekne toto jméno, vybaví se mnoha lidem známá osoba na poli advokacie. A to nejenom v Praze, kde aktuálně působí, ale i v Hradci Králové. To z důvodu, že právě z tohoto východočeského města pochází. Nyní je členem advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný, která funguje již od roku 1993.

Jde však pouze o jednu oblast záběru, kterou Pavel Smutný má. Kromě služeb v oblasti advokacie se jedná i o důležitou osobu v rámci Česko-izraelské smíšené obchodní komory. Té je předsedou.

Známý mecenáš nejenom umění

Nejsou to jenom úspěchy v profesním životě. Zapomínat nelze ani život osobní. Pan Smutný je významným a známým mecenášem umění. S ním začal už v roce 1995, a to s částkou 20 000 Kč, která byla věnována na dětský domov. Postupem času se měnily nejenom částky, ale i oblasti, se kterými je tento advokát spjatý. Příkladem je:

  • Národní divadlo
  • Francouzsko-česká hudební akademie v Telči
  • Museum Kampa

Velký zlom nastal v roce 2009, kdy se stal spoluzakladatelem a prezidentem nadačního fondu Bohemian Heritage Fund. Už z názvu lze jasně odvodit, že jde o fond, jehož cílem je podporovat národní dědictví. Dále nezapomínejme na členství v představenstvu World Monuments Found Europe, nebo členství ve správní radě Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl.

Několik významných ocenění

Jedna z těch nejvýznamnějších je spojena s rokem 2016. V této době Pavel Smutný obdržel Cenu ministerstva kultury, a to za celoživotní podporu, ochranu a rozvoj národního kulturního dědictví. Jedná se o jednu z jeho největších poct, o kterých píše na svém webu Pavel-smutny.cz. Nejde ale o ocenění jediné. Přesuňme se do listopadu 2017, kdy obdržel insignie rytíře francouzského Řádu umění a literatury. I toto má v jeho životě velký význam. A to proto, že odkazuje na trvalou podporu a šíření nejen francouzské kultury.