Člověk je tvor tvořivý a proto má neustále potřebu něco vytvářet, dělat a stavět. A aby mu to šlo co nejlépe od ruky, potřebuje k tomu nářadí, nejlépe to pneumatické. Pojďte se s námi podívat, proč je pneumatické nářadí tím nejlepším.

Proč je tak dobré?

Pokud budeme srovnávat pneumatické nářadí s tím elektrickým, pak pneumatické nářadí vždy vyjde jako vítěz. Je to dáno především jednoduchostí jeho technického řešení, kdy pneumatické nářadí zcela postrádá elektrický přívod či těžký akumulátor. Díky tomu se s ním velmi jednoduše manipuluje a člověk jej může ovládat velmi dlouho.

Díky tomu se v něm v podstatě nemá co porouchat, je odolné a vydrží pracovat stovky hodin. Navíc díky tlaku vzduchu se toto nářadí může pochlubit obrovskou silou, kterou vykazují jen ty nejdražší modely akumulátorového nářadí, které se navíc velmi rychle vybíjí. Jediné co pro pohon pneumatického nářadí budete potřebovat je dostatečně výkonný kompresor, přičemž jednou z nejlepších voleb jsou šroubové kompresory.

Nevýhody

Pojďme se však podívat i na některé mínusové body pneumatického nářadí. Mezi ty rozhodně patří jeho mobilita. Jelikož jsme odkázáni na přívod stlačeného vzduchu, vždy musíme pracovat v dosahu kompresoru, popřípadě neustále mobilní kompresor popotahovat ve své blízkosti. Ovšem pokud děláme práci, která je více méně na jednom místě, například v dílně, je pneumatické nářadí jasnou volbou, která potěší cenou výkonem a ono zmíněné mínus se zcela ztrácí.

A jaké nářadí si vlastně můžete pořídit?

V podstatě vše, na co si jen vzpomene od utahováků, brusek, kleští a pilek, vrtaček, kladiv až po maznice a další specifičtější vybavení pro jednotlivé profese.

Zkrátka s pneumatickým nářadím neděláte nikdy krok vedle a vždy se budete moci těšit z opravdu dobře provedené práce.