Záložní zdroj elektrické energie neboli elektrocentrála či motorgenerátor je zařízení, které zajišťují nepřetržitou a spolehlivou dodávku elektrické energie při výpadku či plánovaném přerušení dodávky elektrického proudu. Mimo jiné nachází uplatnění také na místech bez možnosti k připojení k síti. Díky záložnímu generátoru se tak bez elektřiny nikdy neocitnete.

Kde najde využití?

Náhradní zdroj elektřiny nachází využití v širokém spektru podnikatelských oborů, které se neobejdou bez dodávek elektrické energie. Jedná se totiž o řešení, které zajistí dostatek elektrické energie kdykoliv a kdekoliv potřebujete. Navíc zajistí i významnou úsporu nákladů, které souvisí s výpadkem elektrického proudu. Záložní zdroje nachází využití pro běžné zařízení i energeticky náročné stroje a velká zařízení.

Mezi typická odvětví, kde nachází záložní zdroje energie významné uplatnění, patří například obor zemědělství, zejména živočišná výroba či stavební průmysl. Dalšími odvětvími, která se neobejdou bez elektřiny, je zdravotnictví, úřady a veřejné instituce, výrobní podniky či vodohospodářství. Dále mají záložní zdroje široké uplatnění při firemních a sportovních akcích, koncertech apod.

Na koho se obrátit?

Nákup záložního zdroje patří mezi velice nákladnou investici, která nemusí být pro každou firmu nutností. Velmi populární je v posledních letech především pronájem elektrocentrál, jehož využití vám ušetří nejen peníze, ale také starosti. Obrátit se můžete například na společnost CE ENERGY, která jako půjčovna elektrocentrál poskytuje službu energetické pohotovosti či trvalé energetické zálohy pro široké spektrum sektorů a oblastí. Navíc firma CE ENERGY zajistí komplexní energetické řešení na míru konkrétní firmě, včetně dopravy, servisu a instalace záložního zdroje.