Práce ve skladu je jednou z nejvíce fyzicky náročných prací. Lidé k této domněnce přišli v době, kdy práce ve skladu byla skutečně náročná, a to především proto, že se všechno muselo nosit v rukou, vše se muselo přemísťovat jen díky vlastním silám.

Lidé tak často trpěli kýlou a práci skladníka se raději vyhýbali. Jenže dnešní svět jde kupředu sedmimílovými kroky, což znamená, že i práce skladníka byla jistě díky vymoženostem usnadněna. A skutečně byla. Do světa se totiž dostala manipulační technika.

Mnozí lidé nevědí, co si pod pojmem “manipulační technika” představit. Není to však nic jiného, než pomoc při manipulaci se zbožím a výrobky ve skladech. Jedná se o vozíky, rudly a jiné stroje či vymoženosti, které usnadňují přemísťování zboží z místa na místo.

Výhody manipulační techniky

Manipulační technika dělá ze skladu místo, kde práce odsýpá rychlostí blesku. Díky tomu, že lidé nemusí sami přemísťovat těžké věci, ale že to za ně dělají stroje, je práce ve skladu rychlejší, svižnější, ubývá zaměstnanců se zdravotními potížemi a stále více a více podnik prosperuje.

Není tedy důvod, proč do manipulační techniky neinvestovat. Má totiž jen samé výhody.

Do jaké manipulační techniky investovat?

Pod pojmem “manipulační technika” se však ukrývá mnoho vymožeností. Otázkou tedy je, jaké konkrétní stroje koupit, do jakých konkrétních typů manipulační techniky investovat. Ve skladu se neobejdeme jednoznačně bez vozíků, proto ty upřednostněte před jinou manipulační technikou. Nejvíce využijete nízkozdvižné a vysokozdvižné vozíky, které se snadno ovládají a které odvedou kus práce. Jejich inovativnější podoby, a sice elektrické vysokozdvižné vozíky a elektrické nízkozdvižné vozíky, jsou o krapet pracovitější.

Vyplatí se také investovat do nůžkových paletových vozíků a také do nízkozdvižných vozíků s váhou.