O pořízení fotopasti by měly přemýšlet osoby, které hledají spolehlivého pomocníka pro ochranu jejich majetku, ale také myslivci či milovníci přírody. Fotopast je totiž plně automatickým zařízením, které zvládá denní i nočním záznam statických snímků i videí. Díky tomu dokáže dobře chránit váš majetek a monitorovat pohyby zvěře.

Ochrana majetku

Fotopast může sloužit jako spolehlivý prostředek ochrany majetku. Zaznamenává snímky a videa ve dne i v noci. K aktivaci fotopasti dochází ve chvíli, kdy je spuštěno PIR čidlo, tedy v okamžiku, kdy je zaznamenán pohyb člověka či zvířete v zorném poli snímače. Fotopast reaguje pouze na základě tepelných změn, nereaguje tedy na každý zbytečný pohyb, například mihnutí větví. Nepracuje tedy jen na základě pohybu, ale teplotních změn. Dokáže tedy zaznamenat, co se na vašem majetku děje a také vám o tom dá včas vědět.

Rychlý přenos

Některé novější modely fotopastí totiž dokáží odesílat fotografie na váš mobilní telefon nebo e-mail formou MMS zpráv. Díky tomu budete mít jedinečnou možnost mít vždy přehled o tom, co se před fotopastí v danou chvíli děje.

Monitoring zvěře

Fotopast však není vhodným doplňkem jen pro osoby, které chtějí ochránit svůj majetek. Ideální volbou jsou také pro myslivce, kterým propůjčují svou schopnost monitoringu pohybů zvěře. Myslivci či milovníci přírody tak budou mít jasný přehled o tom, v jakých místech a kdy se zvěř pohybuje.

Jakou pořídit?

Při výběru fotopasti bude svou roli jistě hrát pořizovací cena, ale i funkce, které od fotopasti požadujete. Levnější fotopasti se dají pořídit do 2500 Kč, přičemž mohou být opatřeny LCD displejem, abyste si snímky mohli prohlížet rovnou v terénu. Mezi oblíbené fotopasti patří fotopasti BUNATY, které jsou vyráběny pro Českou republiku.