Najít v Praze příjemné ubytování, které by nebylo přímo v rušném centru, ale mohli byste se do něj rychle dopravit, není snadné. Takové přání vám beze zbytku splní hostel v Praze 5, neboli pension Akát. Nachází se v městské části Smíchov a jeho poloha je strategicky velice výhodná. V těsné blízkosti penzionu jsou k dipozici všechny druhy městské dopravy. Pár kroků od hotelu je stanice pražského metra U Anděla, která leží na trase C, zastávka tramvají a také většiny linek městské autobusové dopravy. Do historického centra se dostanete do 15 minut. Cestovat do města, jeho okolí nebo dál se snadno dostanete vlakem z blízkého železničního nádraží Praha-Smíchov.

Ubytování v hotelu

V pensionu Akát na vás čeká pohodlné a kvalitní ubytování za přijatelné ceny. Pokoje mají celkovou kapacitu 60 osob a jejich vybavení odpovídá současným moderním požadavkům. Penzion je v podstatě v centrální části Prahy, ovšem nedoléhá sem žádný velký ruch. Penzion tvoří dvě kategorie ubytování. Hotelový typ má standardní hotelové pokoje, které jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro dvojice nebo i rodiny s dětmi. Pro náročnější klientelu jsou k dispozici komfortně vybavené apartmány.

Ubytování v penzionu

Druhá kategorie nabízí cenově ještě dostupnější pokoje typu economy se základním vybavením a společnou koupelnou na chodbě. Tento typ ubytování je výhodný zejména pro sportovní výpravy či školní zájezdy do Prahy. Sportovci, kteří přijíždějí do Prahy k sehrání svých zápasů mohou využívat zasedací místnost k uskutečnění svých porad nebo k zábavě.

Stravování

Hosté penzionu i hotelu mohou využívat hotelovou restauraci. Snídaně je podávána formou švédských stolů. V případě pěkného počasí si můžete posedět u pivka na hotelové letní zahrádce. Kdo si chce nakoupit, má možnost zajít do nákupního centra Nový Smíchov, které je od penzionu vzdáleno pouhý jeden kilometr. Je zde i řada restaurací a barů a také zde najdete věhlasný smíchovský pivovar Staropramen.