Investiční skupina DRFG zakladatele Davida Rusňáka nabízí fondy a dluhopisy, které jsou mnohem bezpečnější volbou při snaze zhodnotit peníze než mnoho dalších forem investic. Jak tvrdí Josef Eim, situaci na trhu je třeba sledovat, protože je sice velmi klidná, ale také hodně křehká. Je třeba dbát velké obezřetnosti, než začneme investovat. Fondy DRFG si vybudovaly velkou důvěryhodnost, která vstoupá do výšin jako letadlo. Investiční nástroj využívají i významní externí partneři, což posiluje růst jednotlivých fondů. Právě Josef Eim zde zodpovídá za správu investičních fondů skupiny DRFG.

Formy kolektivního investování se mění

Zakladatel skupiny DRFG David Rusňák i Josef Eim si velmi dobře uvědomují rizika a obezřetně volí formy investic. To by měli dělat i lidé. Češi se méně bojí investovat a jejich finanční situace se zlepšila. Podílové fondy DRFG jsou spíše konzervativní. Společnost DRFG se nepouští do investování prostřednictvím akcií a dalších volatilních instrumentů. Stabilně vydělávají 4 až 5 % ročně. Značné množství alternativních druhů investic, jako je třeba bitcoin, sice nabízí mnohem vyšší možnost zhodnocení, ale i mnohem vyšší možnost ztráty. Objevují se i investice do exotických produktů, jako vína, známky či automobiloví veteráni. Češi jsou věrní konzervativním nástrojům a jejich opatrnost je na místě.

Změna investičního chování

Lidé přestávají svěřovat své prostředky portfolio manažerům a chtějí je zhodnocovat sami. Prostředky zhodnocují pomocí pasivních instrumentů, které sledují výkonnost celého portfoliového koše či amerických indexů. Neinvestují do konkrétních akcií na burze, ale do ekonomiky jako celku. Češi více vydělávají a umí šetřit. V průměru ve fondech DRFG investují asi 350 000 korun. Jednorázový vklad investuje asi polovina a třetina přispívá pravidelnými vklady. Na začátku jde o vklad do fondů DRFG 10 000 až 100 000. Následně měsíčně zasílají 500 až 2 000 korun.