Chcete-li mít jistotu, že o své uspořené peníze nepřijdete vinou inflace, bankrotu banky nebo z jiného důvodu, pak investujte do zlata nebo stříbra. Tato forma ukládání peněz je oproti jiným investicím daleko nejjistější.

Důvodem je zejména fakt, že tyto dva drahé kovy si udržují svou hodnotu již po staletí a zejména u stříbra se očekává v nejbližší budoucnosti strmý nárůst jeho ceny. Zlato i stříbro můžete koupit například v podobě šperků, ovšem nejlepší variantou jsou mince nebo pamětní medaile.

Proč investovat do mincí

Nákupem zlatých nebo stříbrných mincí, případně pamětních medailí nemůžete nikdy prodělat. Tato komodita není vzácná pouze svou vysokou cenou, ale také svou uměleckou a sběratelskou hodnotou. A právě tato přednost je u mincí a medailí ceněna nejvíce. V dnešní době koupíte toto investiční zlato za pár stokorun, ovšem v budoucnu jeho cena a hodnota několikanásobně stoupne. Zvláště sběratelé mincí a pamětních medailí jsou ochotni za vzácné kousky zaplatit vysoké částky.

Sledování cen

Pokud se nechcete denně zabývat sledováním cen investičního zlata či stříbra, můžete využít služeb společnosti AuPortal, která se zabývá prodejem investičních zlatých a stříbrných mincí a slitků. V této oblasti patří k předním obchodníkům v Čechách a na Slovensku. Sledování cen tak pro vás bude naprosto jednoduchou záležitostí spočívající v otevření počítače a kliknutí na ikonku Hlídací zlatý býk. Vedle této služby nabízí AuPortal ještě ikonku Hlídání dostupnosti, díky které můžete dostávat na svou e-mailovou adresu informace v okamžiku, kdy budou investiční produkty na skladě.

Informace o Zlaté minci Rajka queenslandská

Jedná se o mimořádnou investiční minci, u níž se předpokládá značný růst hodnoty v nejbližší budoucnosti. Přesný název zní VICTORIA’S RIFLEBIRD, neboli Zlatá mince Rajka queenslandská. Jedná se o endemický druh, který se vyskytuje pouze na severovýchodě australského státu Queensland. Tato mince je vzácná i pro svůj malý počet, jelikož její limitovaná edice měla pouze 5 tisíc kusů pro celý svět. Udávaná ryzost Rajky je 999,9.