Spousta lidí usiluje o nesmrtelnost. Vynálezci mikrospínače by o tom mohli vyprávět. Jejich společnost už dlouho neexistuje, i přesto její jméno žije dál.
Mikrospínač se v dnešní době používá v celé řadě výrobků. Často ani nevíme o tom, že právě on nám pomáhá s určitou činností. Ne nadarmo se mu tedy říká tak, jak se mu říká. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, proč se vůbec takto jmenuje? Odpověď přinášíme v následujících řádcích.
Název zobecněl
Vynálezy ve většině případů nesou jméno po svém objeviteli. Žádný pan nebo paní Mikrospínač ale tuto součástku nevynalezli. Její historie je mnohem spletitější a zajímavější, než se na první pohled může zdát. Začíná to už na začátku minulého století, kdy elektřina teprve začala výrazně pronikat do životů běžných lidí. Už v té době byl ale o podobné součástky zájem.
Mikrospínače tehdy přivedla na svět společnost Micro Switch. Jméno pak dostaly po tom, kdo je vytvořil. V anglofonních zemích jste je tedy mohli najít pod názvem „micro switch“. Tento název postupem času zlidověl, především díky vysoké poptávce. Bylo totiž potřeba vytvořit standardizovaný název, který by si ostatní výrobci neměnili a zbytečně tak nemátli svoje zákazníky.
Odkup společnosti
V roce 1950 došlo k odkoupení společnosti Micro Switch firmou Honeywell. Ta ale možnosti přejmenovat produkt nevyužila. Nikdo neví, jestli se o to noví majitelé nechtěli pokusit, ale s největší pravděpodobností by stejně nepochodili. Název mikrospínač totiž tou dobou natolik zlidověl, že by bylo opravdu těžké měnit zajeté zvyky zákazníků.
Kvalitní mikrospínače se prodávají dodnes. Jejich konstrukce se sice výrazně změnila, princip ale zůstává pořád stejný. Ty nejlepší mikrospínače pak můžete pořídit u společnosti Schmachtl a na jejich eshopu Schmatchtl.cz. Kromě spínačů tu naleznete i celou řadu dalších bezpečnostních prvků včetně koncových spínačů či magnetických spínačů. Z široké nabídky si tedy určitě vyberete.