Být bez práce není žádná ostuda, většině lidem se v životě stane, že jsou propuštěni nebo zaměstnání sami opustí a hledají si nové. Je pro vás hledání nového zaměstnání stresující? Je vhodné si v něm udělat systém a zjistit, jestli hledáte skutečně dobře.

Cesta za novou prací vede přes internet

Jelikož většina zaměstnavatelů hledá zaměstnance na internetu, je i pro vás nejlepší cestou zvolit pro hledání práce internet. Většina pracovních inzerátů je soustředěna na pracovní portály. V České republice jich je mnoho a sledovat všechny je skoro fyzicky nemožné, vyberte si proto ty nejkvalitnější, které budete pravidelně sledovat. Zadáte v nich lokalitu, potřebný obor a můžete hledat. Také můžete sledovat nejnovější nabídky.

Pokud si nejste jistí, jestli hledáte na správných portálech, seznam kvalitních pracovních portálů a vyhledávačů práce najdete na stránkách společnosti 123jobsmedia.cz. Nabídku práce je vhodné sledovat na denní bázi, nabídky totiž přibývají průběžně a čím dříve reagujete, tím větší máte šanci na přijetí. Při hledání se nestresujte a berte ho jako denní rutinu.

Životopis, motivační dopis, pohovor

Při prvním kontaktování zaměstnavatele vás zastupuje váš životopis, je vaší vizitkou, podle které se firmy rozhodnou, jestli vás přijmou nebo ne. Je vhodné, aby byl váš životopis aktuální, obsahoval všechny důležité informace, fotografii a byl ve správném formátu. Vyplatí se věnovat životopisu delší dobu, profesionální zpracování rovněž zvyšuje vaše šance. Pokud je možnost, zpracujte i motivační dopis, nejlépe výstižný a kratší, aby zaměstnavatel mohl poznat důvody, proč vybrat vás. Pokud budete pozvání na pohovor, vždy se důkladně připravte a to nejen vhodným oblečením, ale také tím, že se dozvíte všechny potřebné informace o dané firmě také o pozici, na kterou se budete hlásit. První dojem rozhodne o vašem přijetí, takže je příprava velmi důležitá.

Pracovní portály Personalistka.cz, 123jobs.cz a Abecedaprace.cz nabízejí podnikatelům OSVČ, neziskovým a státním zařízením možnost vložení inzerce práce zdarma. Cenově výhodné jsou pak inzerce pracovních pozic pro firmy, díky tarifům pro krátkodobou a dlouhodobou inzerci volných míst. Inzerujte u specialistů na inzerci práce a on-line nábor zaměstnanců s bohatými zkušenostmi!