Španělsko nabízí jedinečnou směsici chutí, zvyklostí, tradic. Díky vlivu různých kultur došlo postupem času k jejich vzájemnému prolínání a svůj otisk zanechaly také ve španělské gastronomii. Nejsilněji se dodnes ve španělské gastronomii projevuje vliv arabské a římské tradice.

Co vám nabídne španělská kuchyně?

Španělsko nabízí velmi pestrou skladbu potravin a to nejen co se týká barev, ale také chutí. Na své si zde přijdou milovníci lehkých zeleninových pokrmů, které jsou vždy připravovány z čerstvé zeleniny z domácí produkce, stejně jako ti, kteří si rádi dopřejí čerstvě vylovené ryby. Jídla, která jsou ve Španělsku připravovaná nejčastěji jsou barevná, hravá, lehká, ale umí být také žhavá a temperamentní jako španělské flamenco. Pokud si budete chtít doma připravit nějakou typicky španělskou pochoutku, pak si udělejte předem zásoby oliv a olivového oleje. Právě tyto dvě suroviny jsou klíčové pro španělskou gastronomii. Jen stěží budete hledat pokrm, jehož by nebyly součástí. Kromě něj převažují na talířích především ryby, maso a zelenina. Mezi největší španělské delikatesy patří jednoznačně šunka jamon. Zároveň patří v kategorii sušených šunek také k těm nejdražším. Tajemství její dokonalé chuti spočívá v dlouhé době zrání, která se pohybuje v řádu let a čím déle šunka zraje, tím více si za ni také připlatíte.

Ochutnejte španělská vína

Co se týká nápojů, které nesmí na prostřených stolech chybět, pak je to sangria a víno. Ač možná pro řadu běžných zákazníků nepatří španělská vína mezi nejznámější, věřte, že se jedná o vína, která se celosvětově řadí k těm nejkvalitnějšíma pomalu si proráží cestu na světový trh. Přitom španělské vinařství se těší bohaté tradici již řadu let. Pokud byste chtěli ochutnat španělská vína, pak vsaďte na jistotu a stejně jako španělské speciality, i vína vybírejte u dodavatelů, kteří je dováží přímo ze Španělska. Španělská vína si můžete vybrat například na stránkách společnosti BMC Brno, která se již desítky let specializuje na dovoz surovin ze Španělska. Na stránkách www.bmcbrno.cz/spanelska-vina si můžete prohlédnout kompletní aktuální nabídku.