Každá nemovitost by měla být obohacena o plot. Oplocení chrání váš majetek, ohraničuje pozemek a přináší útulnější atmosféru. Chrání vás také před zraky kolemjdoucích. Pokud zatím nevíte, jaký plot byste ke svému pozemku chtěli, popřemýšlejte nad plotem betonovým, který je odolný, bezúdržbový a postará se o dostatek soukromí.

Různé možnosti

Při výběru plotu máte na výběr z mnoha různorodých materiálů. Zvolit můžete plot dřevěný, kovový, betonový či využít jen obyčejné pletivo a stínící tkaninu. Pokud však hledáte plot, který bude odolný, vydrží desítky let a bude dobře chránit váš majetek před zloději i zraky kolemjdoucích, vsaďte na plot betonový.

Betonový plot

Máte pocit, že existuje jen jeden druh betonového plotu? Nabídka betonových plotů je však mnohem rozmanitější, než se na první pohled může zdát. Nepředstavujte si obyčejnou hladkou betonovou plochu, betonový plot může vypadat moderně a být designově propracovaný. Betonové ploty mohou být různě vzorovaný, záleží na vašem výběru. Betonový plot může mít podobu skály, břidlice či mozaiky. Nejedná se tedy jen o strohý betonový plot, ale o zajímavý komponent vašeho pozemku, navíc si můžete vybrat z různých vzorů. Betonové desky mohou být jednostranné či oboustranné.

Stavba plotu

Součástí betonového plotu jsou betonové desky a betonové sloupky. Stavba betonového plotu je velmi snadná. Zakoupíte si sloupky a desky. Sloupky se zapustí a upevní do země a do zarážek se poté zasouvají betonové desky. Díky tomu je plot vystavěn velmi rychle a snadno. Plot může být nízký, ale také vysoký. Betonové sloupky mohou mít různou šířku a mohou být hladké či vzorované.

Soukromí i bezpečí

Přes betonový plot vám do zahrady již nikdo neuvidí. Dokáže na vašem pozemku vykouzlit pocit bezpečí a soukromí, kterého byste s jiným druhem plotu docílili jen těžko.