Rakytník patří mezi rostliny, která mají celou řadu příznivých účinků na zdraví. Proto tento trnitý keř se stříbrnými listy a oranžovými plody nachází významné uplatnění v přírodní i alternativní medicíně. Navíc jeho pěstování není nikterak náročné, o čemž svědčí i to, že jej lze naleznout i v některých oblastech Sibiře. Rakytník řešetlákový si tak můžete vypěstovat i u sebe na zahrádce.
Mnoho prospěšných látek
Nejdůležitější částí rakytníku jsou sytě oranžové plody, které dozrávají na podzim. Tyto drobné kuličky jsou přirozeným zdrojem vitamínu C, kterého obsahují větší množství než je k nalezení v pomerančích. Dále rakytník obsahuje vitamíny A, B, D, K, aminokyseliny, třísloviny, cukry a jiné prospěšné látky. Díky tomu má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus.
Pozitivní účinky rakytníku
Pozitivní účinky rakytníku byly využívány již v dřívějších dobách a využívají se až dodnes. Mezi příznivé účinky rakytníku patří například posílení imunity, vyšší obranyschopnost organismu, pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a trávení. Rakytník má dále příznivý vliv na normální stav a regeneraci pokožky, zlepšení trávení a pozitivní vliv na prostatu. Navíc je rakytník významným antioxidantem a dodává lidskému tělu energii. Příznivě působí i na nachlazení.
Šťáva RokiVital
Pokud byste chtěli vyzkoušet pozitivní účinky rakytníku na svém vlastním těle, pak máte možnost si vyrobit domácí rakytníkovou šťávu či sirup. Pravdou je, že příprava není zrovna jednoduchá, ale stojí to za to. Nebo si můžete koupit šťávu RokiVital, která se na českém trhu nejvíce přibližuje domácí přípravě. Je to čistě přírodní šťáva z rakytníku, která neobsahuje žádné umělé přísady, sladidla či konzervanty. Zakoupit si ji můžete online v e-shopu Herbavis.