Mezi Čechy je Chorvatsko nejoblíbenější destinací k trávení dovolené. Čisté Jaderské moře, oblázkové i písečné pláže, krásná příroda, milí lidé, ale zejména nízké ceny a krátká vzdálenost jsou nejhlavnějšími faktory, které láká ročně přes 800 000 Čechů k návštěvě této rozmanité země. Mnoho z nich se do země rádo vrací a dovolená Chorvatsko je pro ně ideální pro relax i aktivní odpočinek.

Čím je Chorvatsko nejznámější?

Mezi nejznámější a nejkrásnější úkazy Chorvatska patří Plitvická jezera, která proslula zejména podle slavné Mayovky: Poklad na Stříbrném jezeře. Krasová jezera leží sestupně pod sebou a jsou propojena nádhernými průtoky. Voda v jezerech se neustále mění od azurové, přes tyrkysovou barvu, až po tmavě modrou – podle obsahu minerálů ve vodě, ale koupání v nich je přísně zakázáno. Voda není ani pitná. U jezer naleznete 140 vodopádů a 20 jeskyň. Turistické stezky vedou i pod vodopády, kde máte postaráno o unikátní podívanou.

Pokud se rádi potápíte, určitě navštivte Národní park Kornati. Různé zátoky, rozmanité soutěsky a mořské útesy připomínají ráj, zejména pro potápěče.

Jestli máte rádi hrady nebo pevnosti, určitě zavítejte na pevnost Motovun, která se nachází na Istrii. Okolo pevnosti se rozprostírají chorvatské vinice a každoročně se tam koná filmový festival.

Jak za dovolenou v Chorvatsku ušetřit?

Jednou z největších položek za dovolenou je placení ubytování a jeho zajištění přes cestování kancelář se cena ještě mnohonásobně zvýší. Dovolená levně u Plitvických jezer a v celém zbytku Chorvatska vyjde, pokud si ubytování zařídíte sami. Nevíte, kam se obrátit? Na webových stránkách ubytovanivchorvatsku.cz si můžete vybírat z mnoha nabídek a mnoha typů ubytování s kontaktem přímo na majitele. Vše si domlouváte přímo s ním a ušetřený poplatek cestovním kancelářím můžete použít na nové luxusní plavky.