Pravidlo, že stejně důležité jako je vidět, je třeba být také dobře viděn, platí několikanásobně více v dopravním provozu. Zejména v době špatné nebo snížené viditelnosti je pro všechny účastníky silničního provozu dodržení tohoto pravidla důležité.

Chodci, kteří na sobě nemají žádný reflexní prvek, mohou být pro řidiče mnohdy úplně neviditelní, zvláště když jsou oblečeni do tmavého. Alespoň reflexní páska nebo raději reflexní vesta může člověku zachránit život, pokud se pohybuje například na neosvětleném okraji vozovky. Člověka s reflexními prvky může řidič za tmy vidět na vzdálenost až 200, což je dostatečná vzdálenost na řidičovu reakci.

Reflexní vesty pro děti

Děti jsou mnohem zranitelnější, než dospělé osoby. Jejich neposednost a častá nepozornost, bývá postrachem řidičů. Nejvíce nebezpečí číhá hlavně v blízkosti škol či dětských hřišť. Ráno se při cestě do školy děti mezi sebou baví a mnohdy se zapomenou při přechodu přes vozovku rozhlédnout, nebo špatně vyhodnotí rychlost vozidel. Proto je důležité, aby na sobě měly reflexní prvky, díky kterým je řidiči mohou již zdálky identifikovat a zvýšit pozornost. Zejména v zimním období nebo v době ranních mlh, za šera, deště nebo sněžení je reflexní vesta velice účinným bezpečnostním prvkem.

Jaký je na trhu výběr

Společnost ALTIMA LZ se specializuje na reflexní vesty a nabízí pestrý výběr, ze kterého má možnost si vybrat úplně každý. Zvláště pro děti by reflexni vesta od Altima.cz měla být jejich nepostradatelnou pomůckou. Výrobce si je vědom rozmarů, nálad a vkusu dětské duše, a proto potiskují dětské reflexní vesty nejrůznějšími motivy, které děti zaujmou. Například se jedná o reflexní vesty v zářivě žluté barvě s obrázkem hnědého medvídka, nebo jsou u dětí oblíbené vesty s roztomilými panenkami, zvířátky či jinými oblíbenými postavičkami. Rovněž se vesty liší způsobem nasazování a zapínání, které je buď klasické vpředu či na boku vesty. Pro malé děti jsou určeny reflexní vesty, které se navlékají na tělo přes hlavu.