Nové vozy, které opouštějí výrobní linky, disponují bezpečnostními technologiemi, o kterých se nám dříve mohlo jenom zdát. Dokonce i přes největší vymoženosti je hlavním faktorem, který ovlivňuje bezpečí řidiče a spolujezdců, samotný řidič. Nezpůsobilá jízda však není jediným faktorem, který může způsobit neštěstí, patří sem i nákup pneumatik.

Stále se najde mnoho řidičů, kteří berou povinnost přezouvat zimní gumy za letní jako nesmyslné nařízení a zbytečně ohrožují život nejen sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Často je důvodem strach z dalšího finančního výdaje. Zimní gumy však nejsou zbytečným výdajem, ale investicí do vlastního bezpečí a zdraví. Letní pneumatiky se na zasněžené nebo zledovatělé vozovce podkluzují a každý rok mají na svědomí mnoho zbytečných životů. Dalším důvodem výměny jsou policejní kontroly, v zimním období policie nekontroluje pouze střízlivost řidiče a vlastnictví řidičského průkazu, ale zaměřuje se právě na kontrolu dezénu pneumatik. U letních pneumatik je dobré si pamatovat, že mají mít hloubku dezénu alespoň 1,6 mm, u zimních to musí být minimálně 4 mm.

Jak a podle čeho nakupovat zimní pneu?

Mnoho řidičů nechává tuto starost na svém autoservisu, jiní zase hledají levné pneumatiky online. Nakupovat podle ceny je velkým rizikem, jelikož levná pneumatika nemusí zdaleka dosahovat požadovaných vlastností pro bezpečnost a životnost. Ideální nákup provedete na specializovaných portálech, mezi které patří pneuOK.cz. Naleznete zde letní i zimní pneumatiky za rozumné ceny. Nemusíte být ani odborníky, díky přehlednému filtru si dokonce i nezkušený člověk snadno a rychle dohledá pneumatiky vhodné pro svůj vůz. Kromě pneumatik se vám nabízí také alu kola a to v široké nabídce. Pokud zimní gumy ještě nemáte, nebo jsou vaše současné gumy již opotřebované, neváhejte a pořiďte si spolehlivé pneumatiky, které vám zajistí bezpečnou a klidnou jízdu.