Humanitní obory byly bohužel poměrně dost dlouhou na ústupu ve světle stále většího důrazu a lepšího financování přírodovědných oborů. Jenže kdykoliv dojde k takovému výpadku na trhu, tak automaticky dojde také k postupnému převažování vah na jednu či druhou stranu.

Dnes se dostáváme do fáze, kdy studenti humanitních oborů postupně dostávají stále lepší platová ohodnocení, a dokonce se mohou pochlubit také stále větším zájmem o jejich služby na pracovním trhu. Důvod je jednoduchý, práce je hodně, ale mladých humanitních absolventů dost není.

Trendy celoživotního vzdělávání

Dá se říci, že hlavně díky předchozím generacím žen, které se stávaly výbornými učitelkami na školách, není až takový nedostatek u pedagogů, kteří jsou svázány s nejmenšími dětmi. Jenže zásadní rozdíl může přijít v moment, kdy chceme najít dostatek pedagogů, které jsou naopak svázáni spíše se vzděláváním dospělých.

Zde se totiž dostáváme do vod, které se popularizují až v poslední době a díky tomu také v poslední době vzniká tlak na dostatek odborníků. Větší perspektivu tak dostává andragogika a management ve vzdělávání. Sama andragogika je totiž vědou, která se zabývá právě vzděláváním lidí mimo hlavní studijní věk.

Pedagogika a rekreace ruku v ruce

Možná vás to překvapí, ale zajímavým oborem je i pedagogika cestovního ruchu. Že vám tato kombinace nedává smysl? Pak se stačí jenom krátce zamyslet. Dokonce i samotné cestování totiž nemusí nutně být jenom procesem odpočinkovým pro dospělé, ale lidí, a především děti se v rámci aktivit a cestování mohou účinně vzdělávat. Z toho důvodu tak dostává i taková pedagogika cestovního ruchu zcela nový rozměr!

Není pedagogické vzdělání jako pedagogické vzdělání

Bohužel se dá říct, že mnohé pedagogické fakulty po republice mají nepříjemnou pověst jednoduchých škol. To ale není případem, který vám nabídne pedagogika Frýdek-Místek. Právě zde máte možnost najít výborné vzdělání na místě, které je považováno za líheň výborných pedagogů, ale dokonce i odborníků v marketingu a obchodě. Proto neváhejte a studujte mezi nejlepšími.