To, že respirační onemocnění patří mezi nejčastější, asi většina lidí tuší. Přitom ale má většina lidí také nepříjemnou až hloupou tendenci podceňovat nebezpečné dopady, které takové respirační onemocnění může mít na naše tělo.

Z toho pramení takové situace, kdy lidé respirační onemocnění opakovaně přecházejí, ignorují nebo jednoduše neléčí. V konečném důsledku se ale také může stát, že se přesně to stane tou největší chybou, kterou jste mohli udělat. Co tedy dělat, pokud se necítíte v pořádku?

Posílení imunity v první řadě

Pokud máte pocit, že se vám respirační onemocnění pravidelně vracejí, tak je dobré posílit imunitu. Jedním důvodem může být takové onemocnění, které je dlouhodobě nedoléčené uvnitř ve vašem organismu. Druhým důvodem potom může být fakt, že dlouhodobě nejste schopni odolávat vnějším virům a bakteriím. Posílení imunity může pomoci celá řada věcí od pravidelného pohybu, přes pestré stravování až po vitamínové komplexy a ochranné nápoje, které nám s doplňováním krizových látek mohou opravdu pomoct.

Pravidelná hygiena rukou i svého okolí

Neustále se vracející nemoci také mohou znamenat to, že jejich zdroj může být ve vaší blízkosti. Přitom pro svoje bezpeční i bezpečí vašeho okolí nejde udělat příliš jednodušších věcí, než je zkrátka použití dostatečných hygienických zásad. Minimálně příruční hygienické potřeby, které vám umožní kdykoliv očistit ruce, by měly být samozřejmostí. Během koronavirové pandemie spousta lidí tyto návyky posílila, což je rozhodně pouze k prospěchu celé společnosti.

V případě potřeby se otestujte

Ačkoliv koronavirus jako vir už postupně slábne a pro mladého zdravého člověka většinou nepředstavuje už žádná rizika, tak je stále nutné zmínit, že do značné míry mohou být i dnešní varianty koronaviru nebezpečné pro lidi s oslabenu imunitou. Pokud s takovými lidmi pracujete, nebo dokonce máte někoho takového doma, testujte se. Dnes už antigenní test ze slin získáte bez problémů a za pár desítek korun v každé restauraci. Nemusíte se tak bát toho, že byste nechtěně nakazili někoho ve vašem okolí.