Každá domácnost by od nepaměti měla disponovat také jídelnou, kde se shromažďuje celá rodina a nejen hoduje, ale i diskutuje. Již od dávných dob byl jídelní stůl středobodem veškeré konverzace, ale také předávání kvalitních receptů v podobě samotných ochutnávek vařeného jídla.

Moderní jídelní stoly jako odvěký základ domácnosti

Dominantou luxusní jídelny je velký a stabilní jídelní stůl, který dnes nemusí být pouze z masivu dřeva. Moderní jídelní stoly sice vypadají lépe pokud jsou z přírodního teplého materiálu, výjimkou však nejsou ani skleněné stoly, anebo kombinace kovu a skla, případně bytelného plastu.

Absolutním hitem dnes je takzvaná “skandinávská domácnost”, která právě využívá materiálu dřeva, kovu a skla. Není tajemstvím, že severské národy milují prostorné stoly, na kterých vám mohou nabídnou svou “švédskou nadílku”, kterou známe jen z letních dovolených. Historií na vás dýchá například model Emanuele, který je dlouhý 158 centimetrů, a který si pohrává s moderním prvkem staré tyrkysové patiny. Pamatujte, že čím více “uměle poškozené”, tím o moderní prvek v současnosti jde. Naprostým konkurentem tomuto typu stolu, je pak například ryze starožitná, avšak moderní replika jídelního stolu Barocco.

Kdo má židli – ten bydlí

K čemu by nám byl ale jídelní stůl bez posezení? Tento problém vyřeší moderní jídelní židle. Jelikož doba si pohrává se zdánlivě nezkombinovatelným – lze mixovat různé druhy materiálu, ale i dobového stylu. Pokud si vyberete skleněný moderní stůl, klidně k němu dopasujte například designovou židli Giordanu, která se nabízí buď v černé, anebo ve fialové barvě.

Moderní jídelna jako set

Kdo se nechce trápit s jednotlivým výběrem nábytku do jídelny, ten si může rovnou pořídit set. Všechny možné kombinace i jednotlivé druhy nábytku naleznete na internetu jednoduše pod pojmem “moderní jídelna” . Existuje mnoho možností, jak se stravovat, a to buď ve velkém, anebo jako Japonci. Některým domácnostem dokonce postačí obyčejný barový pult jako samotná alternativa jídelního stolu.