Potýkáte se na svém domě s problémy s vodou? Potřebujete odčerpat vodu ze studny, stavby či vrtu? Vlastníte studnu a chcete její vodu využívat k běžnému používání v domácnosti a tím značně ušetřit? Správný výběr čerpadla vám pomůže nejen fyzicky, ale také odčerpání vody značně urychlí. Investice do srávného čerpadla se jistě vyplatí a po čase vrátí zejména, pokud vlastníte stavební společnost nebo v podobném oboru.

Kalová čerpadla

Kalová čerpadla se používají k odčerpání splašků. Hodí se zejména k odčerpání septiků, žump a různých hygienických zařízení. Kalová čerpadla jsou schopná odčerpat pevné nebo vláknové částice. Existuje více typů a záleží na míře znečištění odčerpávaných splašků.

Ponorná čerpadla

Ponorné čerpadlo, jako jediný typ čerpadla, můžete ponořit pod čerpanou vodu a to i do velké hloubky. Ponorná čerpadla se skládají ze samotného čerpadla a elektromotoru. Ponorná čerpadla se vyrábí ve více typech, záleží na hloubce ponoru.

Povrchová čerpadla

Povrchová čerpadla jsou často umístěna mimo nádrž nebo studnu. Ovšem mějte na paměti, že čím blíže čerpadlo studni nebo vrtu bude, tím bude výkonnější.

Domácí vodárny

Domácí vodárny jsou zařízením, které může používat nepřetržitě. Pokud jste majitelem vlastní studny či můžete odčerpávat vodu z potoka, který vám protéká zahradou, je pro vás domácí vodárna ideálním řešením. Domácí vodárna odčerpá vodu, pročistí a rozvede do vodovodního potrubí po vašem domě. Takto upravenou vodu můžete běžně používat k pití, vaření a sprchování. Investice do domácí vodárny se vám vrátí během pár měsíců. Odstávky vody se vás již nebudou týkat a pokud bydlíte na odlehlém místě, přestane vás trápit kolísající tlak vody.

Výběr všech typů čerpadel, včetně domácí vodárny, objevíte na webových stránkách voda-janek.cz. Kromě prodeje a odborného poradenství nabízí společnost také opravy a servis čerpadel.