Působí na vás vaše kuchyně příliš fádně, a jakoby jí chyběl život? Anebo máte pocit, že se v jídelně necítíte dobře, přitom mátě nedávno vymalováno a pořídili jste si i osvětlení s žárovkou s bílou teplou barvou. Aby byly jídelna a kuchyně místnostmi, kde se budeme rádi ubírat, je dobré myslet na základní fakta.

Vaření i stolování chce světlo

V posledních letech si lidé hodně zařizují moderní bydlení v šedé barvě. Ta je sice neutrální, ale velmi rychle nám může přijít strohá, fádní, příliš nenápadná. Pokud je vybavení tmavě šedé, může v nás po delší době vyvolávat i špatnou náladu. Proto je dobré kombinovat barvy. Doplňte šedou o bílou. Krásně vypadají např. bílé či smetanové jídelní židle. Vůbec se jich nemusíte bát, jsou vyráběny z odolných materiálů, které se dobře čistí. S malými dětmi můžete pro pohodlí sáhnout po plastových židlích nebo bílých dřevěných židlích.

To platí i o jídelním stolu. Měl by být pevný, stabilní, měli byste se za ním cítit velmi komfortně. Pozor, abyste neměli nohy stolu umístěny tak, že vám při sezení zavazí. Takové stolování si logicky nikdy nevychutnáte. Jídelní stoly v trendy provedení mají kovovou konstrukci a desku imitující žulu nebo silné masivní dřevo. 

Pokud je vaše kuchyně malá a tmavá, kupte si levnou kuchyňskou linku v bílé barvě, nebo s dekorem v bílo – dřevěném provedení. Pokud je kuchyně větší, vhod vám mohou přijít i bílé komody, do nichž umístíte všechny drobnosti, které v kuchyni potřebujeme. 

Vitrína pro příjemnou atmosféru v jídelně

Především do jídelen se hodí vitríny. Můžete do nich umístit hrnky, talíře, čajový servis, ale také vázy, či cokoli jiné. Anebo zde mohou míst místo knihy, které vám budou dělat příjemnou společnost zvláště tehdy, když je máte obzvlášť rádi. 

U vaření i stolování by mělo být příjemně, útulno a příjemně, co se intenzity světla týče. Jen tak zde budete rádi, ať už sami, nebo ve společnosti vaší rodiny.