Je to velká škoda, ale spousta žen, přestože má ráda cyklistiku, na sebe zapomíná. Ne a ne najít si čas pro koupi nového jízdního kola tak, aby mohla chodit nejen běhat, cvičit, ale i se projet na kole, když bude mít chuť. Za pár měsíců budete mít možnost udělat jim radost a nové dámské kolo jim věnovat. Nemusíte přitom utratit majlant, avšak koupíte kolo kvalitní a spolehlivé. Třeba na Bikero.cz.

Proč kupovat speciální dámské kolo?

Mnozí máme doma jen kola pánská nebo univerzální. Ovšem pokud se zaměříme na dámská kola, zjistíme, že mají svá specifika, a je opodstatněné kupovat je dcerám a něžnějším polovičkám. 

Tělo ženy je jinak anatomicky tvarované, než to mužské. Tomu se přizpůsobili všichni výrobci kvalitních kol, čímž ženám nabízí kola, která představují mnohem příjemnější a pohodlnější jízdu. Důvodem jsou rozdíly ve výšce i další. Ženy jsou menší, lehčí, mají delší nohy, širší pánev, krátké prsty na rukou. To jsou hlavní rozdíly, jež výrobci kol zohledňují.

Náš tip: Skvělým tipem na dárek pro méně aktivní rodiče je například šachová literatura, šachy procvičí mozek, pro starší rodiče a prarodiče jsou navíc skvělým koníčkem, díky kterému se mohou setkávat s vrstevníky.

Čím se liší dámské kolo?

Dámská kola se liší v mnoha ohledech. Nejzřetelnější je odlišná velikost rámu. U dámských kol je rám kratší s větším slopingem. Ženy tak lépe dosáhnou na řídítka, která jsou zároveň kratší. Dámské kolo má i měkčí sedlo a gripy, což eliminuje bolestivé otlaky. Zvýšený představec dovoluje stabilnější ovládání kola. Kratší kliky zase dovolují víc natáhnout nohu při jízdě. 

Nakupte kola výhodně

Dámská, pánská i dětská kola můžete navíc nakoupit výhodně např. na Bikero.cz, kde vám s výběrem zároveň rádi, ochotně a erudovaně poradí. Obchodu jde o spokojené zákazníky, nikoli o to, jaké zboží prodá. Koupit si tady můžete i cyklo oblečení, a to pro muže, ženy i děti, příslušenství, bezpečnostní prvky a mnohé jiné. 

Díky zajímavým akčním nabídkám jsou vám dámská kola i vše ostatní na dosah. Přesvědčte se sami na Bikero.cz.