Pokud vás čeká rekonstrukce panelákového bytu či rodinného domu nebo nová výstavba. Velkou otázkou je, kromě jiného, i typ podlahy. Vzhledem k tomu, že výběr je dosti široký a podlahu si pořizujeme na velmi dlouhou dobu, je potřeba dobře zvážit všechna pro a proti u jednotlivých typů i materiálů.

Zvažujete podlahu z laminátu?

Vzhledem k technologickým pokrokům se stále více sbližuje vzhled materiálů přírodních a umělých. Příkladem toho může být i laminát. Laminátová podlaha může být vhodným řešením, pokud vám chybí dostatek finančních prostředků pro podlahu dřevěnou. Laminát se svým vzhledem podobá dílům dřevěné podlahy a to jak vzhledem, tak i tvarem, konstrukcí a spojovacími mechanismy. Podlaha vyrobená z laminátu odolává vůči oděru, je spolehlivá a nepotřebuje žádnou speciální péči. Kromě toho se velmi snadno pokládá.

Vybírat si můžete z celé řady různých vzorů, které dokonale napodobují i nedokonalosti a nepravidelnosti přírodních materiálů, mezi něž patří právě dřevo. Vybrat si můžete modely imitující různé druhy dřeva – dub, buk, olše, třešeň, smrk, javor, bříza. V nabídce naleznete také vzory napodobující keramiku. Kromě toho je laminát materiál ekologicky nezávadný.

Široký výběr nabízí e-shop floor- experts.cz

  • Odolnost vůči poškrábání

Laminátová podlaha nabízí, díky moderním výrobním technologiím, odolnější povrch. Podlaha v domácnosti musí odolat velké zátěži.

  • Snadná údržba

Díky uzavřené povrchové struktuře na povrchu podlahy neulpívá prach a špína. Pro její úklid postačí mírně navlhčený mop.

  • Další výhody

Pokud uvažujete o podlahovém topení, lze laminátovou podlahu, v případě vhodné spodní vrstvy, použít.

Laminátová podlaha má dokonalé antistatické vlastnosti. Díky tomu, že nepřitahuje prach, je ideální volbou pro domácnost, v níž žije alergik.

Velmi snadno se pokládá a v případě, že se rozhodnete pro její odstranění, i demontuje.