Umakartové jádro je strašákem panelákových bytů a rekonstrukci byste rozhodně neměli odkládat „na neurčito“. Mít krásnou koupelnu je mnohem důležitější, než si možná myslíte. Vždyť právě v této místnosti zahajujete ráno a večer naopak relaxujete po vyčerpávajícím dni. Což v nevzhledné a neprakticky řešené koupelně dost dobře není možné. Ale jak se rekonstrukce zhostit tak, abyste z toho nezešedivěli? Společně s odborníky z řemeslnického cechu EKOMPLEX jsme pro vás připravili několik praktických tipů.

Do rekonstrukce koupelny se můžete pustit vlastními silami, nebo si na pomoc přizvat profesionály. Máte-li se stavebními úpravami dostatek zkušeností, pak jistě leccos zvládnete sami. Přesto je přítomnost kvalifikovaných odborníků na místě.

Vidina velké úspory je sice velmi lákavá, ale s ní jde ruku v ruce riziko, že výsledek nedopadne dle očekávání. To samé platí i ohledně vašich známých, kteří sice v oboru nepracují, ale podle svých slov „všechno umí“. Jenomže montáže vodoinstalací a elektrikářské práce nejsou tak snadné jako přivrtání sádrokartonu. Tyto činnosti byste měli svěřit certifikovaným řemeslníkům.

dborná pomoc se vám může hodit již v první fázi procesu. Nemáte-li ucelenou představu o budoucí podobě koupelny, obraťte se na někoho, kdo pro vás vytvoří vizualizaci na základě vašich požadavků. Překvapí vás, jak jsou lidé z oboru kreativní. Navíc vám návrhem ušetří nemalou částku – mají spoustu zkušeností a moc dobře vědí, jak koupelnu zrekonstruovat s minimálními náklady.

Dotázaný instalatér Olomouc z EKOMPLEXU upozorňuje, že odfláknutá práce může ve finále vyjít mnohem dráž. Řešení problémů vzniklých neodbornou činností je navíc velmi nepříjemné. Proto si dobře rozmyslete, zda rekonstrukci necháte na svých bedrech, nebo si připlatíte, ale budete mít jistotu, že vše dopadne na výbornou.