Pokud i vy máte nějakou nemilou zkušenost s přeplněným resortem plným hlučných turistů, možná právě pro vás máme řešení na letošní prázdniny. Co takhle dovolená v autě? Je úplně jedno, jestli máte dodávku, SUV nebo menší osobní vůz. Správně zvolená obytná vestavba nebo stan na střechu auta umí přeměnit i vaše auto na luxusní apartmán. Odhoďte předsudky a vyrazte na eurotrip i vy.

Proč zrovna dovolená v autě?

Pokud vyloučíme hromadnou a leteckou dopravu, tak se pravděpodobně stejně bez auta na dovolené neobejdete. To je důvod číslo jedna. Musíte ho vzít za každou cenu s sebou.

Dalším důvodem může být neustále narůstající cena ubytování, která leckdy nemusí odpovídat kvalitě poskytovaných služeb a také dostupnost hotelů v oblíbených destinacích. Pokud jste někdy zkoušeli hledat ubytování třeba v italských Dolomitech během sezóny, tak jistě víte, že je to nadlidský výkon. I tady může být nocování v autě skvělý plán B a vy se tak nemusíte vzdát vysněné dovolené.

Jak vybrat obytnou vestavbu do auta?

Ideální je zvolit obytnou vestavbu dle značky a typu vozidla. Dnes již na trhu seženete typizované vestavby pro konkrétní vozy a jejich instalace vám zabere jen pár minut. V případě, že si nejste jisti volbou vestavby, určitě kontaktujte zkušeného prodejce a nechte si poradit nejen s výběrem, ale důležité je myslet také na pozáruční servis. Pokud máte větší osobní vůz, je další možností také umístění stanu na střechu. Tím se vám naskytne jedinečná příležitost kempování pod hvězdami.

Má dovolená v autě nějaké ale?

Je zapotřebí mít neustále na mysli, že i v osobním automobilu se na vás v některých zemích může vztahovat zákaz nocování mimo vyhrazená nocoviště. Využijte proto některou z mobilních aplikací, kde naleznete nejbližší příležitost k přespání.

Pokud se rozhodnete pro kempování pod hvězdami ve střešním stanu, je nutné počítat s tím, že každý den musíte stan postavit a ráno zase složit. I to je však záležitost několika minut. Na nic nečekejte a vyrazte za dobrodružstvím i vy.