V současné době je u poskytovatelů internetu trendem zrychlovat. Rychlost internetu je hlavní aspekt, kterým mezi sebou soutěží, protože vědí, že stále více lidí vysoká rychlost internetu zajímá. Když někdo pracuje z home office, často pracuje v cloudu a používá online programy, k tomu je zapotřebí dostatečně rychlý a stabilní internet bez výpadků.

Dostatečná rychlost je také potřeba při hraní náročných online her a při sledování filmů a živých přenosů ve vysoké kvalitě online. Rozlišujeme především mobilní a pevný internet. Ačkoliv se plánuje rozšíření5G internetu, zatím je mobilní internet pro většinu lidí nedostatečný a navíc zde mohou rychle vyčerpat svá mobilní data. Nejrozšířenějším a nejkvalitnějším připojením je pevný internet (DSL internet), jde o internet vedený přes kabel skrze telefonní linky. Máte u něj stabilní signál a kvalitu internetu neovlivní ani povětrnostní podmínky. K využívání je potřeba modem, který vysílá WiFi signál. Vy se následně můžete připojit v celé své domácnosti. DSL internet se ještě různě dělí podle různých aspektů, jako jsou dosah, maximální rychlost nebo frekvenční pásmo. Dělí se především na ADSL připojení (asymetrické připojení, kde je rychlost stahování větší než odesílání dat) a VDSL (symetrické řešení s rychlejším připojením a možností rychlejšího streamování dat).

Srovnání poskytovatelů

Pokud chcete to nejlepší připojení, udělejte si srovnání poskytovatelů. Největší množství je malých poskytovatelů, v každé lokalitě najdete místní poskytovatele, kteří nabízí služby pro menší počet zákazníků. Objevíte u nich zejména výhodnou cenu a větší péči o klienty. Velcí poskytovatelé, jako o2 internet, vám sice příliš vekou péči nenabídnou, ale zase mají zajímavé a výhodné tarify, které vám mohou zkombinovat třeba s internetovou televizí, voláním a dalšími výhodami. Nejdůležitější je, jaké výhody jsou důležité pro vás.